Podatek akcyzowy w Polsce!!!.

Tutaj rozmawiamy o wszystkim, co nie ma związku z high-tech. Nie krępuj się zadać pytanie lub poprosić o radę – nie samą technologią człowiek żyje.
XMCPLles

Podatek akcyzowy w Polsce!!!.

Post autor: XMCPLles »

Witam serdecznie i na początek chciałbym zapytać o to jak myślicie dlaczego w naszym kraju podatek akcyzowy czyli paapierosy alkohol, benzyna, wszystko co ma akcyzę to około 60% całego naszego budżetu a np w takiej Holandii Akcyza wynosi około 12%. Mają za to bardzo wysoki poziom wpływów do budżetu z tytułu podatku dochodowego.

Czy w Polsce mieszkają sami Pijacy, Palacze i Automobiliści ? W czym leży problem i kto to potrafi to naukowo wyjaśnić?

Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Mikuś

Re: Podatek akcyzowy w Polsce!!!.

Post autor: Mikuś »

Definicja rezydencji podatkowej może różnić się w zależności od kraju, co ma istotne konsekwencje dla międzynarodowych inwestorów i przedsiębiorców. W niektórych krajach, jak Wielka Brytania, istnieją specjalne testy statutowe określające rezydencję podatkową na podstawie fizycznej obecności w kraju. Szczegóły na temat tych testów i ich wpływu na opodatkowanie można znaleźć tutaj https://www.kobietyebiznesu.pl/rezydenc ... we-zasady/ i zrozumienie tych zasad jest niezbędne dla osób, które regularnie przekraczają granice w celach zarobkowych.
ODPOWIEDZ