Czy odebrać nieznany numer?

Tutaj rozmawiamy o wszystkim, co nie ma związku z high-tech. Nie krępuj się zadać pytanie lub poprosić o radę – nie samą technologią człowiek żyje.
GruszkaKopciuszka

Czy odebrać nieznany numer?

Post autor: GruszkaKopciuszka »

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się odebrać telefon, ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać oszustwo. W tej sekcji podamy wskazówki, jak zapobiegać oszustwom telefonicznym.

Oszustwa telefoniczne: Jeśli numer wygląda lub brzmi podejrzanie lub jeśli wiesz, że istnieje ryzyko oszustwa, nie odbieraj połączenia. Przykładowy podejrzany numer 616492732.

Czarna lista: możesz dodać do swojej czarnej listy wiele znanych oszustów i prześladowców. Wadą czarnej listy jest to, że osoby potrzebujące pomocy mogą nie być w stanie wystarczająco szybko się z Tobą skontaktować. Sprawdź listę i recenzję numerów na czy-odebrac.pl.

Lista zablokowanych: Możesz zablokować pojedyncze numery przed dzwonieniem na Twój telefon w określonych ramach czasowych, korzystając z funkcji blokowania połączeń telefonu komórkowego.

Oszuści: najskuteczniejszy sposób na uniknięcie oszustwa w celu podania danych osobowych i wyłudzenia danych personalnych to oczywiście sprawdzenie czy dany numer figuruje na liście oszustów i naciągaczy.